Jdi na obsah Jdi na menu
 


tak to začalo, komentáře

       Tyto stránky a Benátskou noc s plavidly

                          v obci Plav (okr. České Budějovice)

                                                   založil -            Karel Kodl Fencl                                                             

                                                

img037.jpg

         z  důvodu, aby jste byli informováni o začátku založení tohoto dění, které se do                                  dnešních dnů úspěšně rozvíjí. A doufám, že se bude stále rozvíjet.

 

        Jednoho průměrného letního odpoledne, 17.7. r. 1998 (vcelku nuda), jsem dostal nápad při cestě do středu obce Plav (hospody), že by bylo hezké na place, který se většinou využívá ke koupání, udělat večerní hudební setkání,táborák, atď.Navrátívž se z centra Plav, bylo zařváno na celou Kopaninu(část obce) , TADY SE  TO MUSÍ  UDĚLAT, a také se stalo. Povolení od OÚ, oběhnout sousedy, že budou rušeni, sehnat kompetentní pracovníky, elektriku- p. Z.Pekárek,pár prvních maskotů,Babutí jezero,Plavská pobřežní hlídka,Plavská říční policie,mít zajištěno,sezení,WC, občerstvení- M.Pilbaur, a hlavně  -  návštěvnost, povedlo se, a na konec všeho zajistit a odpracovat si to úklidem, za odměnu.  

        Dále se rozvíjel nápad se tehdejším začínajícím zvukařem Vencou Michalem. Průlom v této inspiraci nastal poté, že doplněk po předešlých zkušenostech z jiných míst, Spolský rybník a pod., byl přidán nápad o založení Benátské noci a soutěže o nej plavidlo.

        Nato následovala, první tři roky, těžká obhajoba a dohadování se, se starostou obce(celá debata vyhvízdaná, co jsme a co chceme - p.Hlach), aby pomohl tím, že půjčí elektrický proud, vodu a WC z hokejbalového hřiště.  Tyto debaty se opakovaně, ale se slábnoucí intenzitou opakovaly, a nakonec to bylo pochopeno, a ujmul se i s obecním úřadem iniciativy, a teď co je ve velkém zabezpečováno je většinou v jejich rukouA TO JE DOBŘE!!!

plav-08-035.jpg

starosta obce Plav, Jaroslav Hlach a místostarostka Oldřiška Ribolová

 

       Program byl sestaven úplně jednoduchý a to, odpolední začátek vystoupení kapely(Rejdaři), v mezi čase,vždy v 17,oo hod. byl odmávnut start plavidel na trase ,cca 450m, vodárenská roura a po proudu řeky Malše až ke splavu v Plavu. Po vyřádění se účastníků za plavby(cákání na kolemjdoucí,koupání a předvádění se v přestrojení, scének),dále následovalo vyhodnocení plavidel,(z plavidel plně funkční velorex,motorový člun),vyhodnocení se týká všech plavidle jako nej-plavidla to je největší,nejmenší,nejveselejší,nejpracnější,nej a nej atd. Pokračování v hudební produkci a vystoupení hosta, jiná kapela,taneční skupina a jiné, první tři roky byl uskutečňován amatérský ohňostroj se zvyšující  se střelbou světlic(10,25,50), až byl dopracován k profi odpalování raket. Tento začínající ohňostroj byl vystřelován a placen mnou a podruhé i potřetí vystřelování s pomocníkem (M.PetrJ.Novotný,M.Marek,atd.) a to na bezpečném místě na šlajsně. Okolo 23hod. se spustila diskotéka a to na plné pecky. A začalo se též rozvíjet i občerstvovací zařízení a atrakce(autodrom,kolotoč,vyhazovací zařízení a pod,)

             (fotografie budou dodány až se najdou, existují!)

                               od ročníku XV (2014)

volné pokračování na- http://www.benatskaplav.estranky.cz


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Pochvala

(Rudan, 5. 8. 2013 22:11)

Povedlo se Kájís:-)

Hezký den

(Andrea, 5. 8. 2013 9:25)

Proč nejsou na stránkách fotky všech plavidel? Jinak stránky jsou moc hezky udělané. Děkuji

Re: Hezký den

(Andrea, 5. 8. 2013 9:26)

Já už vím, já už to dočetla do konce. Já se omlouvám díky

Termín konania Benátskej noci 2013

(Slavo, 10. 5. 2013 12:49)

Dobrý deň,

viete mi prosím povedať termín konania Benátskej noci v Plave v lete 2013?

Re: Termín konania Benátskej noci 2013

(Kodl, 25. 6. 2013 4:34)

3.8. sobota, při nepřízni počasí se o týden posouvá,
jinak v menu BYLO-BUDE , čaudy všem